Pięć zalet bio-peelingu

Niewiele osób może poszczycić się naturalnie piękną skórą. Większość z nas potrzebuje poddawania się rozmaitym zabiegom kosmetycznym, by utrzymać ją w dobrej kondycji. Jakie korzyści możemy odnieść dzięki zastosowaniu bio-peelingu?

Czym jest bio-peeling?

Bio-peeling tak, jak i peelingi innych typów, wykonuje się po to, aby pobudzić skórę do odnowy i regeneracji poprzez złuszczenie martwego naskórka i usunięcie zanieczyszczeń. W bio-peelingu wykorzystuje się dwie metody działania: mechaniczną i biologiczną. Podczas zabiegu kosmetyczka nakłada na obszar skóry dotknięty niedoskonałościami, może to być twarz, ale też każda inna cześć ciała, preparat stanowiący mieszankę ziół, np. mięty pieprzowej, melisy, nagietka oraz wodorostów wraz z dodatkiem aktywnych witamin C i E oraz aktywujących je emulsji. Następnie wykonuje ruchami wcierającymi dość intensywny masaż doprowadzający do starcia zrogowaciałej warstwy naskórka. Połączenie masażu z działaniem preparatu aktywizuje naturalne mechanizmy skóry do odbudowy, które stanowią jej reakcję na kontrolowane i ukierunkowane uszkodzenie. Odnawiająca się skóra jest jaśniejsza, promienna i gładsza. Możemy zaobserwować, że pory i ujścia mieszków włosowych są oczyszczone oraz zminimalizowane. Odnowiona skóra w pełni korzysta z aplikowanych esencji, serum i kremów, których działanie wcześniej było blokowane przez warstwę obumarłych i zalegających komórek naskórka. Chociaż po zabiegu będziemy doświadczać intensywnego złuszczania się, to warto je przetrwać, zwłaszcza, że nie trwa ono dłużej niż 2 – 3 dni.

Dlaczego warto wykonywać bio-peeling?

Skóra to ważny organ naszego ciała, pełni przede wszystkim funkcje ochronne. Jednak jej stan i wygląd mają też wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Niedoskonałości skóry dla wielu osób są przyczynami kompleksów, które skutecznie odbierają radość życia. Warto pamiętać, że komórki naskórka żyją w dość intensywnych cyklach. Zazwyczaj po 28 dniach są już bardzo stare, obumierają i niestety tworzą nieprzepuszczalną warstwę, utrudniając migrację nowo powstałym komórkom. Wiele problemów kosmetycznych ma swoje źródło w zaburzonych procesach rogowacenia i odnawiania się komórek naskórka. W przywracaniu równowagi funkcjonowania skóry skutecznością wykazują się bio-peelingi, do których zalet należą:

  1. Wszechstronność działania – pod każdym względem: pomagają uporać się ze wszystkim, również najbardziej problematycznymi dysfunkcjami skóry, czyli: przebarwieniami różnego pochodzenia, bliznami, nierównościami, zmianami potrądzikowymi, rozszerzonymi porami, zmarszczkami, utratą jędrności i opadającym owalem twarzy. Dedykowane są dla osób w każdym wieku, również dla nastolatków. Bio-peeling może być stosowany na każdą partię ciała.
  2. Roślinny skład – bio-peeling wykorzystuje naturalną moc roślin. Jest zatem wolny od toksyn występujących w składnikach odzwierzęcych, ale też całkowicie etyczny, gdyż przy jego produkcji nie ucierpiało żadne stworzenie.
  3. Skuteczność – niektóre osoby uważają, że sam zabieg i efekt łuszczenia po nim nie należą do przyjemnych, jednak natychmiastowe efekty, warte są tych kilku chwil dyskomfortu. Co prawda pełnię efektywności osiągamy po zastosowaniu serii zabiegów, których ilość zależy od problematyczności zmiany.
  4. Bezpieczeństwo – bio-peeling to idealny zabieg dla osób, które nie tolerują innych peelingów, np. chemicznych. Jest on całkowicie bezpieczny i nie wywołuje podrażnień, poza tymi, które wynikają z istoty jego działania.
  5. Całoroczne zastosowanie – choć jego działanie jest dogłębne, to regeneracja skóry następuje tak szybko, że może być stosowany niezależnie od pory roku, temperatury i stopnia nasłonecznienia. Zastosowane składniki nie powodują uwrażliwienia na promienie słoneczne, ale po zabiegu lepiej unikać opalania i nie wolno zapominać o ochronie anty UV.

Bio-peeling dzięki kontrolowanemu złuszczaniu poprawia wygląd skóry. Staje się ona lepiej ukrwiona, a przede wszystkim jej gruczoły i komórki odzyskują równowagę działania. Osoby o szczególnie delikatnej i wrażliwej cerze mogą korzystać z zabiegu w wersji light.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *