Zadbane stopy przez cały rok.

Pielęgnacji stóp poświęcamy zbyt mało czasu. Bardziej skupiamy się na twarzy, włosach, dłoniach. Wynika to z tego, że stopy są zasłonięte. Jedynie latem, kiedy odkrywamy nogi, zakładamy klapki czy sandały, przypominamy sobie o naszych stopach, które są zaniedbane. Właściwie to wpadamy w panikę i szukamy sposobów, by odmienić ich wygląd. Zdarza się, że w ciągu roku stopy zaczynają nas pobolewać, wtedy cierpimy i stosujemy kąpiele i masaże.

Pamiętajmy o odpowiednim odżywianiu stóp i paznokci. Stosujmy w codziennej diecie składniki zawierające witaminy i minerały. Unikajmy nadwagi, bo stopy się bardzo męczą. Musimy o nie dbać, stosując kremy, by uniknąć szorstkiej skóry, ale też odcisków, by nie pękała na stopach. Jeśli mamy problemy, to z pewnością z własnej winy, czyli z zaniedbania tak ważnej części ciała. Stopy narażone są na ucisk, na skutek czego skóra staje się twarda i zgrubiała. Zapominamy o wieczornych kąpielach dla stóp i stosowaniu kremów. Kolejną ulgą jest masaż, który poprawia krążenie. Warto od czasu do czasu wybrać się do gabinetu kosmetycznego, by skorzystać z zabiegów poprawiających wygląd naszych stóp. W Studio Naturel możemy poprawić ich wygląd, a przy okazji zafundować im masaż relaksujący.

Zadbane stopy przez cały rok

Piękne stopy to nie tylko ich wygląd, zadbana skóra, ale coś znacznie ważniejszego. Sam pedicure nie wystarczy, kiedy są zaniedbane. Tak naprawdę to powinniśmy najbardziej dbać właśnie o stopy, ponieważ wykonują one ogrom pracy. Pracują codziennie od rana do wieczora, dźwigają cały ciężar ciała. Dlatego musimy je szczególnie pielęgnować i o nie się troszczyć, głównie dla własnego dobra. Codzienne mycie stóp jest ważne, ponieważ przynosi ulgę, ale istotny jest masaż receptorów. Każdy z nich odpowiada za inny narząd. Dawniej ludzie chodzili boso, więc receptory masowały się automatycznie i w zasadzie nikt się nad tym nie zastanawiał. Stopy nie były narażone na uciski i niewygodę. Dziś mamy lepsze czasy, bo niczego nam nie brakuje, ale częściej chorujemy, odczuwamy zmęczenie i stres. Po całym dniu jesteśmy zmęczeni, więc skupiamy się przeważnie na odpoczynku. I to w zasadzie jest zrozumiałe, ale wypoczywając, wykorzystajmy ten czas, układając nogi, wyżej od tułowia, by poprawić krążenie krwi. Zwracajmy uwagę na stopy i dbajmy o nie szczególnie. Jeśli zaczniemy je zaniedbywać, możemy mieć problemy z chodzeniem.

Niewskazane dla stóp

O stopach musimy myśleć cały rok, chociażby dla zdrowia, i warto jest je poddawać kontroli i odnowie. Niewskazana jest nadwaga, bo prowadzi do wielu chorób. Bardzo ważną sprawą są odpowiednie buty i bawełniane skarpety. Obuwie powinno być skórzane, żeby stopy nie pociły się i mogły oddychać. Buty z tworzywa mogą doprowadzić do poważnych schorzeń, ponieważ stopy wręcz parują, co po pewnym czasie, prowadzi do nadpotliwości. Kiedy wywołamy choroby skórne, trudno je będzie wyleczyć. Nadpotliwość prowadzi nawet do grzybicy. Kupujmy wygodne buty, by zapewnić stopom swobodne oddychanie. Czółenka i szpilki nie są najlepszym wyborem, ale kiedy już musimy je zakładać, starajmy się w ciągu dnia, od zdejmować, by stopy mogły odpocząć. Zastanawiając się, jak dbać o stopy, pamiętajmy również o paznokciach. Szarawa lub żółtawa płytka, pojawiające się na niej przebarwienia i kruszenie paznokci, to bardzo niepokojące objawy, które mogą być początkiem grzybicy. Kolejną sprawą jest odpowiednie obcinanie paznokci, by uniknąć problemów z wrastającym paznokciem. W przypadku podejrzenia tego typu schorzeń warto udać się do podologa. Także w przypadku bólu, nadpotliwości czy innych dolegliwości, udajmy się do specjalisty. Podologia kompleksowo podchodzi do chorób oraz zaburzeń funkcji stopy. Niekiedy konieczny jest zabieg, który przywróci prawidłowe funkcjonowanie stóp, właściwy ich wygląd, usunięcie zgrubień i odcisków.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *